
Full Speed Ahead KFX i28 Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt BLK Carbon BLK
| Rim Width (Internal) | 28mm |
| Front Axle | 12mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $863.00
-65%$863.00
$302.05Full Speed Ahead KFX i28 Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt BLK Carbon BLK
| Rim Width (Internal) | 28mm |
| Front Axle | 12mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rim Width (Internal) | 28mm |
| Front Axle | 12mm Thru x 110mm |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Wheel Size | 29" |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
















