
DT Swiss H 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt Micro Spline BLK
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
| Tire Size | 27.5" |
Original: $471.90
-65%$471.90
$165.16DT Swiss H 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt Micro Spline BLK
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
| Tire Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | electric bikes, electric bicycle, e-bike, e-bikes |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
| Tire Size | 27.5" |
















