
Cinelli Pepper Alloy Fixie-Riser Bar (31.8) 53cm Black
- Narrow profile, fixie-riser bar with an oversized clamping area
- 6061-T6 aluminum alloy construction
- 53cm width with graduation marks to 38cm to ensure accurate cutting
| Model | Pepper |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 530mm |
| Upsweep | 0 Deg |
| Back Sweep | 5 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black Anodized |
| Weight | 240g |
Original: $54.00
-65%$54.00
$18.90Cinelli Pepper Alloy Fixie-Riser Bar (31.8) 53cm Black
- Narrow profile, fixie-riser bar with an oversized clamping area
- 6061-T6 aluminum alloy construction
- 53cm width with graduation marks to 38cm to ensure accurate cutting
| Model | Pepper |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 530mm |
| Upsweep | 0 Deg |
| Back Sweep | 5 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black Anodized |
| Weight | 240g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Narrow profile, fixie-riser bar with an oversized clamping area
- 6061-T6 aluminum alloy construction
- 53cm width with graduation marks to 38cm to ensure accurate cutting
| Model | Pepper |
| Clamp | 31.8mm |
| Rise | 35mm |
| Width | 530mm |
| Upsweep | 0 Deg |
| Back Sweep | 5 Deg |
| Material | Aluminum |
| Color | Black Anodized |
| Weight | 240g |
















