
Cinelli Boss Alloy Bar (31.8) 44cm Black
- 6061 T6 butted aluminum with a flattened ergonomic shape on the bar tops
- 320g (42 cm)
| Model | Boss |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | 310g |
| Length | 44Cm |
Original: $99.00
-65%$99.00
$34.65Cinelli Boss Alloy Bar (31.8) 44cm Black
- 6061 T6 butted aluminum with a flattened ergonomic shape on the bar tops
- 320g (42 cm)
| Model | Boss |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | 310g |
| Length | 44Cm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 6061 T6 butted aluminum with a flattened ergonomic shape on the bar tops
- 320g (42 cm)
| Model | Boss |
| Clamp | 31.8mm |
| Size | 44cm |
| Hood Width | - |
| Drop Width | - |
| Drop | 125mm |
| Reach | 70mm |
| Top | Round |
| Material | Aluminum |
| Routing | External |
| Color | Silver |
| Weight | 310g |
| Length | 44Cm |
















