
Burgtec 104MM BCD Inside Fit E-Bike Steel Thick Thin 32T Blk
- Excellent chain retention and mud shedding
- Designed and manufactured in the UK
| Model | 104mm BCD Inside Fit E-Bike Steel |
| Ring Type | Single (Anti-Chain Drop) |
| Mount | 4x104mm (Inside Fit) |
| Teeth | 32 |
| Oval/Round | Round |
| Color | Black |
| Chainring Size | 32T |
| Bcd Type | 104MM |
| Fit Type | Inside |
Burgtec 104MM BCD Inside Fit E-Bike Steel Thick Thin 32T Blk
- Excellent chain retention and mud shedding
- Designed and manufactured in the UK
| Model | 104mm BCD Inside Fit E-Bike Steel |
| Ring Type | Single (Anti-Chain Drop) |
| Mount | 4x104mm (Inside Fit) |
| Teeth | 32 |
| Oval/Round | Round |
| Color | Black |
| Chainring Size | 32T |
| Bcd Type | 104MM |
| Fit Type | Inside |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Excellent chain retention and mud shedding
- Designed and manufactured in the UK
| Model | 104mm BCD Inside Fit E-Bike Steel |
| Ring Type | Single (Anti-Chain Drop) |
| Mount | 4x104mm (Inside Fit) |
| Teeth | 32 |
| Oval/Round | Round |
| Color | Black |
| Chainring Size | 32T |
| Bcd Type | 104MM |
| Fit Type | Inside |

















