
Beady Thorn Resistant Tube 24x1.75-2.125" SV 48mm
- Thorn resistant tough, DH-use compatible 1.6mm thick butyl tube
- Individually boxed for store display with easy identification size/valve graphics
| Model | Thorn Resistant |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 24" |
| Tire Width | 1.75-2.125" |
| Valve | Schrader |
| Length | 48mm |
| Package | Each |
| Valve Type | Schrader |
Original: $7.99
-65%$7.99
$2.80Beady Thorn Resistant Tube 24x1.75-2.125" SV 48mm
- Thorn resistant tough, DH-use compatible 1.6mm thick butyl tube
- Individually boxed for store display with easy identification size/valve graphics
| Model | Thorn Resistant |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 24" |
| Tire Width | 1.75-2.125" |
| Valve | Schrader |
| Length | 48mm |
| Package | Each |
| Valve Type | Schrader |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Thorn resistant tough, DH-use compatible 1.6mm thick butyl tube
- Individually boxed for store display with easy identification size/valve graphics
| Model | Thorn Resistant |
| Material | Butyl |
| Tire Size | 24" |
| Tire Width | 1.75-2.125" |
| Valve | Schrader |
| Length | 48mm |
| Package | Each |
| Valve Type | Schrader |
















