
AnswerBMX Pro Flat CrMo BMX Bars (22.2) 8.5" Black
- CrMo with internal taper for best strength-to-weight
| Model | Pro Flat |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 8.5" (216mm) |
| Width | 29" (736mm) |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 7 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 710g |
| Length | 8.5" |
Original: $82.99
-65%$82.99
$29.05AnswerBMX Pro Flat CrMo BMX Bars (22.2) 8.5" Black
- CrMo with internal taper for best strength-to-weight
| Model | Pro Flat |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 8.5" (216mm) |
| Width | 29" (736mm) |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 7 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 710g |
| Length | 8.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- CrMo with internal taper for best strength-to-weight
| Model | Pro Flat |
| Clamp Dia. | 22.2mm |
| Rise | 8.5" (216mm) |
| Width | 29" (736mm) |
| Upsweep | 4 Deg |
| Back Sweep | 7 Deg |
| Material | CrMo |
| Color | Black |
| Weight | 710g |
| Length | 8.5" |
















